fbpx

Як змінився податок на нерухоме майно в 2019 році

У 2019 році податок на нерухоме майно не зазнав значних змін, серед них можна виділити наступні:
– ставка податку не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;
– об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка;
– за рішенням органів місцевої влади можуть встановлюватись пільги в оподаткуванні;
– податок для квартир площею більше 300 кв.м. і для житлових будинків площею більше 500 кв.м. збільшується на 25 000 грн. за кожний об’єкт.

Важливими змінами в питанні сплати податку на нерухоме майно є те, що тепер платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання в тому разі, якщо податковий орган своєчасно не направив або не вручив податкове повідомлення-рішення. При цьому, податковий орган може нарахувати податок в наступні роки, однак не більше ніж за трирічний період.
При цьому слід зазначити, що нарахований податок на нерухоме майно за звітний рік сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Слід пам’ятати, що в 2019 році власники нерухомості сплачують податок за 2018 рік.
Ставка податку на нерухоме майно для херсонців в 2019 році не змінилась, і складає, як і в 2018 році – 0,25% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Сплачувати податок потрібно не за всю площу квартири або житлового будинку, а лише за квадратні метри, які перевищують пільгову площу. Якщо нерухомість надається в оренду, використовується для комерційної діяльності, то сплачувати податок необхідно за всю площу, пільга діяти не буде.

✅Пільгова площа складає:
– для квартир – 60 кв.м.
– для будинків – 120 кв.м.
– квартира+будинок – 180 кв.м.
Якщо ви є власником і квартири і будинку, то загальна площа об’єктів нерухомості не повинна перевищувати 180 кв.м. в протилежному випадку вам необхідно буде сплатити податок за надлишкові квадратні метри за ставкою 0,25 % (для Херсона).

✅Податок «на розкіш».
Квартири площею більше 300 кв.м. і будинки площею більше 500 кв.м. додатково оподатковуються в розмірі 25 000 грн. за рік. За такі об’єкти сплачується повністю 25 000 грн. плюс різниця між пільговою та фактичною площею за ставкою податку для конкретного регіону.
У випадку, коли ви не згодні з сумою податку, обрахованою податковими органами, ви маєте право звернутись до контролюючих органів за звіркою такої суми. У будь-якому випадку, перед оплатою податку на нерухоме майно за звітний рік, ви маєте можливість проконсультуватись у юриста.

2021-02-02T14:37:28+03:00
Call Now Button