fbpx

Як обмежити свою участь або участь своїх рідних в азартних іграх?

Досить часто трапляються випадки, коли особа стає залежною від азартних ігор, у зв’язку з чим ставить себе або свою сім’ю у скрутне матеріальне становище. На щастя, законодавством передбачена можливість обмеження участі особи в азартних іграх шляхом внесення її до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Так, внесення до Реєстру здійснюється:

  • самостійно, шляхом особистого подання організатору азартних ігор або Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей письмової заяви з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу;
  • Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей за обґрунтованою заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників на строк до шести місяців;
  • за рішенням суду.

Розглянемо ці випадки більш детально.

Обмеження за заявою особи шляхом особистого подання

Фізична особа може самостійно обмежити себе у відвідуваннях гральних закладів та в участі в азартних іграх на строк від шести місяців до трьох років. Для цього необхідно особисто подати організатору азартних ігор або Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) заяву з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу.

Заяву можна подати у письмовій або електронній формі. Зразок заяви розміщується у доступному для гравців та відвідувачів місці у кожному гральному закладі, а також на головній сторінці офіційного веб-сайту КРАІЛ.  ( https://gc.gov.ua/ )

Важливо зазначити, що відкликання такої заяви не допускається, однак заява повертається особі для усунення недоліків виключно у разі неможливості ідентифікувати особу, стосовно якої подано заяву.

Обмеження за заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників

Гравець може бути тимчасово обмежений у відвідуванні гральних закладів та в участі у азартних іграх за заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників. Таке обмеження діятиме до ухвалення рішення суду, але не більше шести місяців, у таких випадках:

  • перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище;
  • наявності боргових зобов’язань на суму більш як 100 прожиткових мінімумів доходів громадян (239 300 гривень);
  • ухилення особи від сплати аліментів впродовж більше трьох місяців;
  • якщо особа або члени її сім’ї є отримувачами житлової субсидії чи пільг на сплату житлово-комунальних послуг.

До членів сім’ї першого ступеня споріднення відносяться: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Законними представниками вважаються батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законодавством України.

Дана заява обов’язково повинна містити обґрунтування необхідності встановлення такого обмеження. За наявності ґрунтовних підстав КРАІЛ вносить відомості про гравця до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Обмеження за рішенням суду.

У випадку, коли участю в азартних іграх особа завдає шкоду самому собі та/або своїй сім’ї через приведення до тяжкого матеріального стану, такий гравець може бути обмежений у відвідуваннях гральних закладів та участі в азартних іграх на строк від шести місяців до трьох років за рішенням суду.

Заяву до суду можуть подати члени сім’ї першого ступеня споріднення або законні представники.

Після того, як рішення суду набере законної сили, його буде направлено до КРАІЛ для внесення гравця до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Звертаю увагу, що організатор азартних ігор повинен забезпечити неможливість участі в азартних іграх осіб, яким це заборонено. За невиконання даної умови він зобов’язаний відшкодувати таким особам на їх вимогу або на вимогу членів сімей таких осіб фінансову шкоду, що заподіяна зазначеним особам внаслідок бездіяльності організатора азартних ігор, в десятикратному розмірі програшу.

2022-01-28T10:55:26+03:00
Call Now Button