fbpx

Як діяти, якщо ненароком пошкодили товар у магазині?

Команда Жованник і партнериПохід у магазин – це, мабуть, щоденна практика для будь-якої людини. Може так статися, що крім вдалого шопінгу, сталося випадкове знищення або пошкодження товару, і важливо знати, як поводити себе в такій ситуації юридично грамотно. Адже незнанням законів якраз і користуються багато магазинів.

Чи є ваша вина у пошкодженні товару? Чи мають право працівники магазину вимагати компенсувати збитки? Що робити, якщо охорона магазину не випускає з приміщення? У цих та інших питаннях вам допоможе розібратись адвокатське об’єднання zhovanniknp.

Отже, припустимо, що ви випадково розбили товар. Насамперед, візьміть себе в руки і не нервуйте. Така неприємність справді може статися з кожним. Відповідно до статті 323 Цивільного кодексу України, саме власник несе ризики випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна. Це означає, що якщо ви випадково розбили товар у магазині, то не маєте платити за нього. За весь товар несе відповідальність магазин.

Крім цього, друга стаття 17 Закону України «Про захист прав споживачів» говорить про те, що забороняється примушувати споживача придбати продукцію неналежної якості або непотрібного асортименту. Тобто адміністрація магазину не може змусити покупця, який пошкодив товар, придбати його – це незаконно.

На жаль, не всі власники та співробітники магазинів знають і дотримуються закону, тому можуть вдаватися до докорів та агресії. Покупець повинен вимагати акту про пошкодження або знищення товару, вказати там, що це було випадково, і по можливості залучити свідків, які можуть це підтвердити. Будь-який доказ псування майна магазину може бути покупцю на користь, адже це фіксація ненавмисної його дії. Тут може допомогти запис з камери спостереження.

Також охорона може намагатися затримати покупця та змусити його сплатити за пошкодження товару. Пам’ятайте, позбавлення волі – це кримінальне порушення, у такому разі слід викликати поліцію та вимагати допомоги.

Трапляються випадки, коли працівники магазину звертаються до судів, щоб компенсувати фінансові збитки. Потрібно розуміти, що провину покупця може визначити лише суд. Але таке відбувається вкрай рідко, адже судові витрати зазвичай набагато вищі за вартість пошкодженого товару.

Усім вдалого шопінгу та лише приємних емоцій від походів у магазини! А якщо трапилася така ситуація, що випадково пошкодили товар, ви завжди можете звернутися за консультацією до фахівців нашого адвокатського об’єднання! Кожен випадок – індивідуальний, і якщо потрібно довести вашу правоту – ми завжди допоможемо!

2022-02-19T13:43:14+03:00
Call Now Button