fbpx

Кейс: Вбивство жінки

Представництво потерпілих в кримінальному провадженні це завжди важка справа. Особливо коли це стосується родичів, які втратили близьку людину. Так адвокати АО «Жованник і партнери» захистили інтереси та законні права потерпілих у справі про вбивство жінки та домоглися стягнення в якості моральної шкоди 100 000 грн, на користь кожного із синів.

Деталі справи від партнера АО Лариси Жованник 👇:

Адвокат Лариса Жованник

Історія почалася 5,5 років тому. Обвинувачений, маючи прямий умисел на протиправне заволодіння чужим майном жертви, завдав множинні удари тупим предметом в область голови, які призвели до загибелі жінки. Ціна її життя склала 5 000 грн: телефон та 800 грн, які знаходились у сумочці, що й була предметом злочину.

Процес розслідування затягувався ліквідацією суду, зміною декількох колегій суддів та інше. Та й сам злочинець обрав тактику захисту — мав намір лише пограбувати, вирвавши сумку з рук жінки. З його слів жінка,  захищаючи сумку,  начебто поводила себе дуже агресивно та намагалася вдарити його металевим предметом, сама впала на бетонні сходини і як наслідок, пошкодила голову металевою батареєю.

Попередня кваліфікація кримінального правопорушення була за статтею 186 ч.2 КК України — грабіж поєднаний із насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого. Санкція статті — від 4 до 6 років позбавлення волі.

Аналізуючи вказані проблеми, з погляду вибору оптимального для потерпілих рішення (родичів загиблої), було вирішено ініціювати пошук свідків вбивства та власне, їхній допит. Додатково складено клопотання щодо проведення низки експертиз за результатами яких, можна було встановити тяжкість, характер тілесних ушкоджень та дійсну причину смерті жінки.

Команда адвокатів здійснила аналіз результатів експертизи та встановила, що при обставинах, зазначених підозрюваним, неможливо отримати ушкодження, які були на тілі потерпілої, від яких наступила її смерть. Завдяки зібраним доказам була змінена кваліфікації на ч. 4 ст. 187 КК України — напад із метою заволодіння чужим майном, поєднаним із насильством, небезпечним для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій), поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень та за ч. 2 статті 121 КК України — як умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, що спричинило смерть потерпілої.

Завдяки професійній роботі наших адвокатів підозрюваний визнав свою вину в скоєнні злочину й навіть просив вибачення у дітей потерпілої. Проте в частинні покарання — оскаржував вирок.

Суд призначив підсудному 13 років позбавлення волі. Також з обвинуваченого стягнуто в якості моральної шкоди — 100 000 грн на користь кожного із синів, відшкодовано матеріальну шкоду у розмірі 30 000 грн та витрати на правову допомогу 20 000 грн.

 

 

2021-10-28T14:30:19+03:00
Call Now Button