fbpx

Таємниця голосування: право чи обов’язок?

Уже цими вихідними народ України вшосте обиратиме Президента – гарантадержавного суверенітету,територіальної цілісності, додержання Конституції, прав і свобод людини і громадянина.

Процедура обрання врегульована ЗУ «Про вибори Президента України» (далі – Закон) та Конституцією України. Так, у ст.103 Основного Закону зазначено, що Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.

Вважаємо за необхідне зосередити Вашу увагу саме на моменті таємності голосування.

Так, відповідно до ст.7 Закону, виборець не повинен нікому звітувати про своє волевиявлення. Будь-який контроль за цим забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Більш того, таке розголошення може містити ознаки кримінального правопорушення. Так, наприклад, будь-яке звітування про свій вибір, поширення в соціальних мережах фото з бюлетенями, фото з кабінок для голосування, записи прямих ефірів під час здійснення свого виборчого права можуть бути розцінені як умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів та утворювати склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.159  Кримінального кодексу України (Порушення таємниці голосування).

Також публічне порушення таємниці голосування може вважатися агітацією, яка офіційно заборонена в день виборів.

Такий виборець може притягнути до себе не лише додаткові перегляди у соціальних мережах, а й відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 5100 грн.), виправних робіт на строк до 2 років або навіть обмеження волі на строк до 3 років.

Бажаємо Вам реалізувати своє виборче право усвідомлено та безпечно!

2019-06-13T14:12:53+03:00
Call Now Button