fbpx

Що робити, якщо затопили сусіди?

Команда Жованник і партнериУ сучасному світі ніхто з мешканців багатоповерхових будинках не може бути застрахований від ситуації, коли затопили сусіди. Затоплення квартири – це завжди псування майна, і в такому разі потрібно знати алгоритм дій, куди звертатися, якщо затопили сусіди і що робити. Адже зрозумілим є бажання потерпілої сторони відшкодувати матеріальні збитки, і хочеться вирішити це питання в правовому полі.

Домовитися можливо, якщо між сусідами є діалог та розуміння. Часто так і буває, і люди домовляються між собою. Однак, є й інша практика, коли люди не визнають провину, відмовляються відшкодовувати витрати на вимушений ремонт, і тоді розгляд справи може бути в суді. У будь-якому випадку не потрібно переходити на погрози та образи, адже конфлікт не допоможе, а лише ускладнить ситуацію. Цілком можливо, що сусіди не були у квартирі чи затоплення трапилося не з їхньої вини.

Перші дії після потопу – спочатку слід зупинити його і з’ясувати причину. Можливо буде так, що мешканці не відчиняють двері або перебувають у від’їзді. У такому разі слід звернутися до ЖЕКу або організації, на балансі якої знаходиться будинок. У поодиноких випадках, коли немає можливості відкрити ключами, можна вдатися до аварійного відкриття дверей квартири, звідки йде вода.

Балансоутримувач будинку, винуватці та свідки складають акт про затоплення. Важливо не поспішати з ремонтом, адже може знадобитися експертиза щодо встановлення реальної шкоди. Якщо попсувались ще й меблі в квартирі – можливо, ще знадобиться і товарознавча експертиза. Для того, щоб встановити, хто винуватець у потопі, потрібен час – це можуть бути мешканці або компанія, на балансі якої знаходиться житловий будинок. Варто зазначити – якщо квартира здається в оренду, то відшкодувати збитки потрібно вимагати з тих, хто мешкає. Потрібно повідомити сусідів, що питання можна вирішити без судового розгляду і домовитися про суму, на яку погоджуватимуться обидві сторони. Якщо винуватці відмовляються відшкодовувати збитки, тоді треба писати позовну заяву про ситуацію до місцевого суду.

Щоб прорахувати наслідки потопу, слід зробити підтвердження факту затоплення, а саме – фото чи відеофіксацію. Якщо ремонт необхідно робити терміново, потрібно зберігати всі чеки та квитанції, щоб вимагати відшкодування цих витрат. Буває, що затоплення завдало шкоди ще й здоров’ю людей. У такому разі всі витрати на медичну допомогу також слід враховувати. Потерпілий отримає компенсацію за заподіяну шкоду за рішенням суду або за домовленістю.

Якщо так сталося, що затопили сусіди, і вони не визнають провини і не хочуть компенсувати завдані збитки, звертайтесь до адвокатського об’єднання «Жованник і партнери». Можливо, вам буде потрібна консультація, або повноцінна юридична допомога – з кваліфікованими фахівцями вирішення питання буде на вашу користь!

2021-12-02T12:35:27+03:00
Call Now Button