fbpx

Що робити, якщо страхова не платить

Команда Жованник і партнериКоли люди купують страховку, то зазвичай сподіваються, що вона не знадобиться. Але все ж таки трапляється непередбачене, і може знадобитися законна компенсація. І буває так, що страхова компанія не виплачує гроші, тоді виникає одне питання – як забрати гроші у страхової компанії? Давайте в цьому розберемося разом.

Для початку варто відзначити, що кожен страховий випадок – індивідуальний, як і перешкоди, з якими може зіткнутися клієнт. Існує кілька ситуацій, коли страхова компанія не платить. Вам можуть відмовити повністю у виплаті грошей, затримувати необхідні виплати або вимагати величезний пакет документів, посилаючись на те, що такий випадок може бути не визнаний страховим і відшкодування збитків не потрібно.

Подати до суду позов на страхову компанію – не завжди єдиний правильний варіант, можна спробувати інші варіанти вирішення свого питання. Головна причина – судова тяганина може затягнутися, але й результат може бути на вашу користь. Крім того, крім страхової виплати, можна вимагати відшкодування й моральної шкоди. Судове рішення має обов’язкову силу і страхова компанія не зможе уникнути виконання рішення, і потрібна виплата дійде до клієнта.

Для початку існує такий інструмент, як скарга на страхову компанію. Її можна написати безпосередньо до головного офісу компанії, адже бувають випадки, що питання полягає у конкретному співробітнику, який не хоче виплачувати страхку, а не у всій компанії. У документі слід зазначити свої повні дані, описати своє застраховане майно, сам страховий випадок, прикріпити договір, а також зазначити статті закону, щоб запевнити – у цьому випадку відмова страхової компанії недоречна. До речі, розглянути скаргу зобов’язані протягом 30 днів (якщо складний випадок – до 45). Але якщо вирішувати питання через адвоката – термін скорочується до 5 днів, адже саме стільки необхідно, щоби відповісти на адвокатський запит.

Крім цього, можна подати відповідну скаргу до Національного банку України, оскільки він має повноваження контролювати страховиків. При значній кількості скарг, Нацбанк може ініціювати перевірки та виносити попередження, або навіть призупиняти ліцензію страхової компанії.

Якщо ваш випадок пов’язаний з тим, то страхова не сплачує за КАСКО чи ОСЦПВ, можна також подати скаргу до Моторного (транспортного) страхового бюро України. Цей орган формує рейтинг страхових компаній на підставі відгуків клієнтів, у разі переважних негативних – компанія ризикує залишитись без ліцензії.

Зрозуміло, можна і подати до суду на страхову компанію, минаючи написання скарг та спроби розібратися. В даному випадку вам може знадобитися страховий адвокат – фахівець, який захистить інтереси в суді у разі виникнення проблемної ситуації та небажання страхової компанії виплачувати компенсацію. Тут вам завжди може допомогти адвокатське об’єднання zhovanniknp. Радимо заручитися професійною підтримкою адвоката, адже він чесно розповість вам усі тонкощі вашого випадку та проаналізує перспективу справи в суді, а також ефективно захистить ваші інтереси, щоб виграти цю страхову суперечку.

2022-02-19T13:40:58+03:00
Call Now Button