fbpx

Що робити, коли зупинила поліція: пам’ятка водію

Напевно, не існує жодного водія, якого хоча б раз в житті не зупиняв співробітник поліції. Що ж робити і як себе вести в такій ситуації?

Нижче наведено перелік основних дій, якого необхідно дотримуватися при зупинці патрульними:

 1. Зупинитися без порушення ПДД, включити аварійну світлову сигналізацію.
 2. Ви маєте право не виходити з авто і спілкуватися з поліцейським, опустивши скло водійських дверей.
 3. Не поспішайте щось розповідати, нехай почне говорити патрульний.
 4. Не відкривайте двері, капот, багажник свого авто. Якщо патрульний почне посилатися на ст.34 “Про Національну поліцію”, можна відкрити, але не дозволяти торкатися, тому що такі дії відносяться до обшуку – на нього існує заборона. Обшук не можна проводити без рішення суду або виняткових підстав (порятунок людей, переслідування підозрюваного).
 5. Патрульний повинен представитися і назвати причину зупинки (законних причин згідно ст.35 Закону України «Про Національну поліцію» існує 10).
 6. Перевірте посвідчення поліцейського та жетон. Часом, вони можуть бути недійсними.
 7. Нехай патрульний виразно пояснить, чому він вас зупинив. Якщо за вчинене правопорушення, то нехай надасть докази (з цього приводу є правова позиція): не можна навіть перевіряти документи, якщо водій не скоїв правопорушення. Попросити документи на вимірювальні прилади, якщо такі використовувалися для фіксації доказів. Як аргументувати? Положеннями ст.268, 278-279 КУпАП. Якщо є свої докази (пояснення пасажирів, відео з реєстратора), заявіть клопотання та долучіть їх.
 8. Після огляду доказів показати, не передаючи в руки поліцейському, свої документи.
 9. Висловити заперечення.
 10. Всі дії записуйте на камеру зі звуком. Водій має право вести фото- і відеозйомку спілкування з поліцейським. У разі можливих незаконних дій співробітника поліції це не буде зайвим і допоможе довести відсутність вини власника машини.
 11. Коли патрульний пише постанову – заявіть клопотання про перенесення за місцем проживання.
 12. Отримавши постанову, ви можете оскаржити її шляхом подання адміністративного позову (посилання на позов https://goo.gl/cwrvFL).

 

2019-06-13T14:12:39+03:00
Call Now Button