fbpx

Реєстраційне рейдерство

Команда Жованник і партнери

Реєстраційне рейдерство: як убезпечити свій бізнес

В нашій країні нерідко трапляються випадки рейдерського захоплення. Незаконні посягання на бізнес стали більш підготовленими, і буде не зайвим нагадати, що робити при рейдерському захопленні і як убезпечити свій бізнес.

Поширені методи рейдерського захоплення – це шлях перереєстрації прав у потрібних реєстрах, або фактичне захоплення підприємства чи майна. Ключова постать у рейдерському захопленні – державний реєстратор, чи нотаріус. Складний спосіб – це заволодіння корпоративними правами, простіше кажучи, захоплення бізнесу та майна. У будь-якому випадку, якщо при рейдерській атаці потрібно негайно звернутися до фахівців.

В Україні створено антирейдерську колегію з метою, щоб розглядати скарги у сфері державної реєстрації. Антирейдерська колегія має право приймати рішення про скасування незаконних перереєстрацій майна та/або корпоративних прав. Важливо відзначити, що рейдери будуть доходити до суду, оминати закон, намагатимуться зупинити процес розгляду скарг колегією, знаючи, що Міністерство юстиції не розглядає скарги, коли в суді розглядається судова суперечка щодо нерухомого майна. Ця процедура є безкоштовною, навіть існує практика подання скарги онлайн, скорочений термін розгляду – 45 днів. Також можна подати скаргу до комісії з питань захисту бізнесу при Кабміні. Але все ж таки, більшість подібних суперечок вирішуються в судах.

У будь-якому разі, юридична допомога має бути отримана негайно. Захист бізнесу від захоплення передбачає низку заходів, які можуть допомогти мінімізувати ризики прояву рейдерських атак. Серед них – щоденно моніторити реєстри, належним чином прописати статути та зберігати конфіденційну інформацію, а також позначити, що всі рішення щодо зміни керівництва мають бути підписані всіма учасниками. Підприємство має встановити статутні обмеження для представницьких функцій керівника та внести ці дані до державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців. Власник підприємства, що працює в аграрній сфері, та має земельний банк, повинен це зробити неодмінно. Такому власнику слід прописати у статуті умову необхідності запевнення у нотаріуса окремого виду договорів. Слід передбачити, що відчуження частки статутному капіталі відбувається на підставі нотаріально завіреного договору. Ці пункти можуть допомогти захистити від протиправного заволодіння часткою у статутному капіталі юридичної особи.

Адвокатське об’єднання zhovanniknp готове протидіяти недобросовісним людям, які посягають на актив і бізнес реальних власників. Захист законного власника підприємства – одна із численних складових нашої роботи!

2022-02-19T13:34:21+03:00
Call Now Button