fbpx

Реструктуризація кредиту в Україні

Команда Жованник і партнериУ квітні 2021 року в Україні закінчився мораторій, за яким банківським установам було заборонено відбирати заставне житло в рахунок погашення валютних іпотечних кредитів. Щоб уникнути цього, спочатку парламент ухвалив законопроект про пільгову реструктуризацію таких кредитів, і після цього документ підписав президент.

Варто зазначити, що згідно з документом, ті позичальники, які не мали простроченого боргу на 1 січня 2014 року або сплатили його, отримали право на умови реструктуризації іпотечного кредиту згідно із законом.

Існує певний список тих людей, хто може претендувати на реструктуризацію іпотечного кредиту. Серед них – ті, хто мав борг на 23 квітня 2021 року, ті, хто справно платили за кредитом до 1 січня 2014-го або погасили борг до моменту звернення із заявою. Також ця зміна може стосуватися тих громадян, які як предмет іпотеки надали житлову нерухомість, і вона є єдиним житлом, або присадибну земельну ділянку/садовий будинок, з необхідною для вимог площею.

По суті, реструктуризація боргу за кредитом – це такий договір, один із найбільш цивілізованих та ефективних інструментів урегулювання кредитної заборгованості. Все залежить від того, за яких умов клієнт зможе переконати кредитора. З точки зору закону, реструктуризація кредиту – це заміна нездійсненних боргових зобов’язань на більш посильні вимоги, і вигідна вона двом сторонам, адже банк отримає свої гроші, а клієнт виплачує гроші на вихідних для себе умовах. Важливо розуміти: умови реструктуризації кредиту можна переглянути за умови переговорів із банком. У цьому випадку вам буде необхідна кваліфікована допомога професіонала, як адвокат із кредитних спорів.

Для того, щоб подати заяву на реструктуризацію валютного кредиту, клієнт має описати свою історію та викласти всі факти, які перешкоджали виплатам, врахувати умови кредитного договору та зважити на закон. Також необхідно буде додати документи, наприклад, ті, які вкажуть, що клієнт має певне навантаження, і в даний момент у нього немає додаткових фінансових доходів. У банку буде менше можливостей відмовити, якщо заява буде оформлена грамотно спеціалістом із кредитних спорів. Після подання заяви банк має 60 днів, щоб провести всі підрахунки та повідомити клієнта про умови реструктуризації. Як показує практика, банкам вигідніше піти на поступки клієнту та провести реструктуризацію, щоб отримати свої гроші. Але досі фінансові установи неохоче йдуть на таке, і в цьому їх треба грамотно переконувати. Дуже важливо довести, що фінансові труднощі є тимчасовими, і що клієнту не байдужа банківська історія та подальша співпраця, що він розуміє своє зобов’язання. У разі відмови клієнту слід підготуватися знову і подавати нову заяву на реструктуризацію через деякий час.

Самостійно клієнту можливо буде незрозуміло, як подати заяву на реструктуризацію кредиту в термін, і розібратися у всіх нюансах завжди може допомогти адвокатське об’єднання zhovanniknp.

2022-02-19T13:38:45+03:00
Call Now Button