fbpx

Постанова КМУ про умови карантину з 1 серпня

Оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України про умови карантину з 1 серпня до 31 серпня 2020 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», продовжено дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року.

Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Згідно із даними опублікованими на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України, станом на 27 липня 2020 року, Херсонська область має «зелений» рівень епідемічної небезпеки.

З 1 серпня 2020 року в Херсонській області, у разі «зеленого» рівня епідемічної небезпеки, буде заборонено:

  • перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; іноземцям – перетинати кордон без наявного поліса страхування.
  • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;
  • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

На території Херсонської області, дозволятиметься проведення спортивних заходів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, не олімпійських, національних видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учасників.

Встановлене раніше, для всіх регіонів обмеження щодо часу роботи розважальних закладів (постанова КМУ №588 від 08.07.2020), для Херсонської області з 1 серпня 2020 року не діятиме.

Лише у випадку, коли на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

  • робота після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону.

За новими вимогами, регіон зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься, якщо є одна з наступних ознак:

  • понад 50% ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – завантажені;
  • протягом останніх семи днів середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис.;
  • понад 11% становить коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Локальне посилення заходів застосовується та припиняється на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС.

З рівнем епідемічної небезпеки в регіонах можна буде ознайомитись на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України за посиланням https://covid19.gov.ua/.

Детальніше з встановленими заборонами в залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 можна ознайомитися за посиланням – https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zapr-641?fbclid=IwAR2-HJAYaFY_6TJJ5ckM3BzajqUD0TyB5yKMzcUOVPSd4qGvjPSDGNqCmyE.

Статтю підготувала Розторгуєва Антоніна – юрист АО “Жованник і партнери”.

2020-07-28T15:44:35+03:00
Call Now Button