Як опротестувати неправомірний вердикт суду?
Рішення суду не завжди відповідає нормам діючого законодавства. На неправомірний результат впливає маса причин, характерних для цієї гілки влади в нашій країні: некомпетентність кадрів, корупція, недосконалість системи. Якщо виникає така проблема, то українці для задоволення власних інтересів подають оскарження судового рішення.
Як це зробити?
Неправомірність результату засідання з будь-якої справи надає громадянам та юридичним особам право на оскарження судового рішення. Це, як правило, трудомісткий процес. Часто людям потрібна правова допомога.
Основні підстави – необґрунтованість вердикту, або порушення суддею чинного законодавства. Право на опротестування мають позивач, відповідач та треті особи, за умов, коли зачіпаються їхні інтереси.
В заяві необхідно вказати: найменування установи, куди подається документ, дані про особу, котра звертається до суду, перелік причин на скасування вердикту.
Право апеляційного оскарження та порядок його здійснення регламентується Законом, згідно з яким скарги подаються в суди першої інстанції, де було винесено вердикт. Але є одна умова – адресатом подачі являється відповідний апеляційний суд. Термін оскарження судового рішення – 30 днів після оголошення.
Особливості касаційного опротестування
Якщо інтереси не були задоволені, особа може звернутися до касаційного суду. Скарга до цього органу подається у випадку порушень, пов’язаних з процесуальним правом, якщо особа вважає, що результат несправедливий через помилку судді. Термін подачі – місяць з часу прийняття апеляційної постанови.
При подачі оскарження рішення суду можуть виникнути проблеми. У цьому може допомогти юридична компанія, яка надає послуги по правовому захисту фізичних і юридичних осіб.
Чим ми можемо допомогти?
Адвокатське об’єднання «Жованник&партнери» допоможе подати скаргу. Кваліфіковані юристи та адвокати проконсультують вас. Ви маєте право на апеляційне оскарження суду, а фахівці забезпечать захист ваших прав та інтересів. Вони супроводжують процес до винесення вердикту. Перед тим, як взятися до справи, ретельно вивчають документацію та розробляють індивідуальну стратегію опротестування.