fbpx

Поради іпотечним позичальникам

Команда Жованник і партнериІпотеку під 7 відсотків річних можна отримати на 20 років, при цьому у кредит можна брати житло, якому не більше 3 років. Це можуть бути квартири, будинки, також іпотека поширюється на недобудоване житло. Максимальна вартість нерухомості, яку можна отримати за цією програмою складає 2 мільйони гривень.

Одна людина чи родина з двох осіб не може купити житло площею більше ніж 50 кв. метрів, якщо родина є більшою – за кожного наступного члена сім’ї додається ще 20 кв. метрів. Іпотечний позичальник повинен виплатити гроші, поки йому не виповниться 70 років, дохід не повинен перевищувати 10 середньомісячних зарплат у регіоні.

Щоб оцінити всі ризики, необхідно проаналізувати договір, який повинні підписати сторони щодо оформлення іпотеки. Коли її беруть під 7 відсотків, держава зобов’язана компенсувати решту. Щорічно кількість іпотечних кредитів зростає, в той же час, існують ситуації, коли трапляється відмова від іпотеки і треба розірвати договір. Якщо позичальник з яких-небудь причин не зможе платити, то фінустанова може вилучити іпотечне майно.

Розірвання іпотечного договору – дуже складний процес, домогтись від банківської установи добровільно це зробити – рідкість. Хоча іноді вони йдуть на компроміси, якщо підтверджені докази фінансової неспроможності клієнта.

Пам’ятайте, перш ніж оформлювати іпотечні кредити, варто проконсультуватись з юристом. Зазначимо, що ваше право – у будь-який момент відмовитись від іпотеки, але найчастіше в підписаному договорі будуть невигідні для клієнта  умови в разі форс-мажору, тож, краще звернутись до професіонала за допомогою.

Згідно ст. 17 ЗУ «Про споживче кредитування» позичальник має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних виплат, письмово попередивши про це кредитодавця.

Договір іпотеки буде вважатись розірваним, коли банківська установа поверне собі всі гроші та відсотки. Перед початком переговорів щодо погашення боргу, слід точно визначити, що компанія, яка пропонує закрити кредит, є саме вашим кредитором. Тоді разом з фахівцем можна починати вести діалог.

Ринок проблемних активів – досить специфічний, вам необхідна людина, яка розкаже правду про всі можливі ризики, та захистить ваші інтереси у суді та переговорах з кредиторами.

Якщо вам потрібен кваліфікований юрист з нерухомості – звертайтесь за консультацією до «Адвокатського об’єднання «Жованник і партнери». Ми знаємо все про іпотечні кредити, надамо своєчасну правову допомогу, щоб відмова від іпотеки не принесла вам багато неприємностей! В цьому питанні існує багато деталей та нюансів, довіряйте кращим спеціалістам!

2021-08-08T11:24:18+03:00
Call Now Button