fbpx

Оскарження заочного рішення суду

Команда Жованник і партнериІснують ситуації в цивільному процесі, коли суд проводить заочний розгляд справи і приймає відповідне рішення. Коли по справі проходить один позивач, він може бути зацікавлений у такому розгляді. Якщо відповідачів кілька, то вони можуть бути незгодними з заочною ухвалою. Зазвичай так заочне судочинство трапляється, коли треба ухвалити рішення про ліквідацію шлюбу або стягнення з боржників грошей відносно банківських установ згідно з кредитними договорами.

Закон говорить, що заочне рішення суду можна скасувати, якщо буде встановлено, що відповідач не прийшов до суду, і сторона не повідомила про важливі причини. Позивач також має право подати на апеляцію в загальному положенні. Повторно можна скасувати рішення в апеляційному суді, як того вимагає закон. Варто знати, що після оголошення рішення, його копію слід направити відповідачам за 3 дні. Терміни заяви щодо перегляду обов’язково повинні бути вказані у рішенні.

Процедура скасування рішення суду така: якщо в цьому необхідність, є 30 днів, щоб подати відповідну заяву до суду, який видав це рішення. Приймаючи належним чином оброблений документ, суд повинен направити копії про це та інші матеріали до усіх сторін, повідомити їх про місце і час розгляду цього провадження. Строки оскарження судових рішень в апеляційному порядку – 15 днів з моменту надходження до суду, що виніс заочне рішення.

В заяві слід чітко повідомити, з чим не погоджується сторона, попросити переглянути заочне рішення суду і скасувати. Крім цього, до заяви необхідно надати докази, які підтверджують дану позицію. Суд може скасувати заочне рішення, якщо причини відсутності відповідача в судовому засіданні поважними, а докази, на які посилається сторона мають суттєєве значення для вирішення справи.

Відмова у задоволенні заяви про оскарження заочного рішення справи в той же час не позбавляє позивача права його оскаржити під час апеляції. Тоді термін для подання апеляційної скарги починає свій відлік від дати винесення судом відповідної ухвали.

Процедура скасування заочного рішення суду – це не рідкість для судочинства! Якщо вам необхідна консультація оскарження рішення, юристи з «Адвокатського об’єднання «Жованник і партнери» з радістю вам допоможуть!

2021-08-08T11:39:05+03:00
Call Now Button