fbpx

Конвертована позика

Особливості венчурної індустрії в Україні такі, що, як правило, інвестори запитують дуже велику частку (до 50%).

Звичайно, що стартапу – це непомірно високі ставки, особливо якщо врахувати, що кожен стартапер повинен керуватися think big філософією і представляти свою компанію майбутнім Facebook або Apple.
При цьому на початкових етапах неможливо об’єктивно оцінити потенціал ринку.

Саме для цього і існує конвертована позика, яка служить одним з методів інвестування в стартап.
Він зустрічається у венчурної індустрії на ранньому етапі інвестування (так званий “Round 0”), коли стартап не має складної корпоративної структури і знаходиться на стадії мінімального втілення «ідеї», заради якої створений.

По суті, це договір позики, який дає право позикодавцю обміняти виданий позичальнику (як правило, стартапу) позику на частку участі (акції, частку в статутному капіталі) у ньому при настанні певних подій (наприклад, при настанні наступного раунду інвестування в компанію – стартап).

Для стартапу конвертована позика – можливість швидко отримати гроші для розвитку на менш жорстких, ніж при M&A, умовах і під низький відсоток. Для інвестора – можливість конвертувати свою позику у частку, якщо стартап «вистрілить». Якщо цього не відбудеться, інвестор зможе повернути гроші з певним відсотком за користування позикою.

*Особливості угод конвертованої позики*

Простота – таку угоду простіше оформити, ніж класичну угоду прямого інвестування M&A.

✔️ Швидкість – угода конвертованої позики займає менше часу у сторін, оскільки на етапі Round 0 інвестору не потрібно витрачати час на виконання всіх корпоративних процедур щодо входження до складу учасників компанії – стартапа.

✔️ Вартість – така угода вимагає менше витрат на юристів у порівнянні з оформленням M & A.

✔️ Не потрібно оцінювати компанію – не потрібно проводити оцінку реальної вартості компанії і переговори по ній з інвестором: на етапі «ідеї» компанії-стартапу і створюваному продукту складно дати вартісну оцінку.

 

2020-07-21T13:07:47+03:00
Call Now Button