fbpx

Кейс в справі про стягнення попередньої оплати за договором про надання послуг

Адвокатське об’єднання «Жованник і партнери» успішно захистило інтереси відповідача у справі №923/1067/19 про розірвання договору про надання послуг з розробки веб-сайту та стягнення грошових коштів, отриманих у якості попередньої оплати за договором.Адвокат Поліна Гонтар

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на порушення відповідачем умов укладеного сторонами договору, а саме не розроблення та не передання позивачу дизайну Інтернет – сайту, а тому просив розірвати договір, а також стягнути грошові кошти, передані в якості попередньої оплати з підстав, визначених п.2 ст.570 ЦК України.

Відмовляючи в задоволення позовних вимог про стягнення суми попередньої оплати, суд першої інстанції виходив з того, що зазначена позивачем правова природа вказаної суми коштів не може слугувати правовою підставою для її стягнення.

Апеляційний суд залишив рішення суду першої  інстанції в силі, погодившись з доводами представника відповідача  – адвоката Гонтар П.А. про те, що п.2 ст.570 ЦК України як підстава для стягнення попередньої оплати  підлягає застосуванню лише в тому разі, коли виконавець не приступив до виконання робіт за договором про надання послуг та сума сплаченого Замовником авансу залишилася невикористаною. В даному ж випадку Відповідачем у справі №923/1067/19 були виконані роботи на суму, що була отримана ним в якості попередньої оплати.

Крім того, колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду погодилася з доводами представника відповідача про те, що оскільки умовами укладеного між сторонами Договору не визначено правові наслідки його розірвання, то застосовуються положення статті 653 ЦК України, у відповідності до ч.ч.4,5 якої визначено, що сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов`язанням до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо договір змінений або розірваний у зв`язку з істотним порушенням договору однією із сторін, друга сторона може вимагати відшкодування збитків, завданих зміною або розірванням договору.

Постанова суду апеляційної інстанції знаходиться за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92284288

2021-06-25T09:23:13+03:00
Call Now Button