fbpx

Чи можна отримати податковий кредит володіючи автомобілем

Факт реєстрації автомобіля на фізичну особу, а не на фізичну особа-підприємця, не позбавляє останнього права на формування податкового кредиту (постанова ВС від 27.02.2020р. у справі № 807/2235/15).

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що легковий автомобіль ВМW Х5, придбаний позивачем з метою мобільної і оперативної роботи з постачальниками сировини, споживачами продукції, укладання договорів та своєчасного їх виконання, що потребує постійного переміщення по території України, використовувався позивачем в оподатковуваних операціях, пов’язаних з господарською діяльністю платника податку.

Причому висновки контролерів про безпідставність формування ФОП податкового кредиту з огляду на реєстрацію зазначеного автомобіля за ним, як за фізичною особою, визнали такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства. Справа в тім, що ПКУ не передбачено особливих умов для формування податкового кредиту та визначення дати виникнення права на податковий кредит для фізичних осіб – суб’єктів господарювання, зареєстрованих платниками ПДВ. А тому здійснена реєстрація транспортних засобів на фізичну особу, а не на суб’єкта підприємницької діяльності, жодним чином не впливає на право позивача на податковий кредит.

До того ж реєстрація права власності на фізичну особу не може розглядатися як підстава для неможливості укладення договорів ФОП у межах його підприємницької діяльності, адже згідно з ч. 2 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов’язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.

Тобто, незважаючи на те, що п. 6 Порядку держреєстрації транспортних засобів (затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 р. № 1388), передбачає реєстрацію, зокрема, прав власності на автотранспортні засоби тільки на юридичних і фізичних осіб, останні в угодах щодо таких об’єктів можуть виступати як фізичні особи-підприємці.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, колегія суддів відхилила доводи касаційної скарги контролюючого органу, що факт реєстрації автомобіля на фізичну особу, а не на фізичну особу-підприємця позбавляє останнього права на формування податкового кредиту за реально здійсненою господарською операцією з придбання такого транспортного засобу.

 

2020-06-18T09:26:28+03:00
Call Now Button