fbpx

Чи може адвокат давати гарантії результату своїм клієнтам?

Чи може адвокат давати гарантії результату своїм клієнтам? У конфліктних практиках – ні, ні і ще раз ні!

Адвокат Євген Гілін
Не часто, але буває так, що адвокати, чи то заблукавши в лабіринтах маркетингу, чи то піймавши рідку хвилю професійної всемогутності, але упевнено штовхають своїм клієнтам “гарантії результату”. Ще й у справах, де ключових обставин (це ми так у себе в компанії називаємо юридичні факти, які характеризують юридичну картину у справі) більше ніж дві.

Їх заяви можуть звучати, наприклад, так: я гарантую конкретний результат в межах конкретного строку! Чи так: ми тут гарантовано виграємо! А буває й так: У мене Ви оплачуєте результат (то ж женіть гроші)!

Чи є такі «гарантії» чесними? Одразу відповідаю: ні, такі гарантії є або результатом необережної помилки, або недобросовісною маніпуляцією та прямим порушенням Правил адвокатської етики!

Як можна гарантувати результат, наприклад, в українських судах, якщо тільки за останні два роки Верховний Суд 117 разів відступав від своїх правових висновків? Я вже не кажу про безліч відволікаючих від об’єктивності суб’єктивних факторів (перевантаженість суддів, тиск фейкових активістів та ЗМІ, неналежне фінансування, поганий настрій в решті та інше), а також про одночасну відсутність ефективного дисциплінарного контролю з боку ВРП до суддів.

Навіть Національна поліція, найближчий до пересічного громадянина правоохоронний орган (треба лише подзвонити і вони приїдуть), і та раз через п’ять реєструє кримінальні провадження, хоча стаття 214 КПК України «гарантує» невідкладне внесення будь-якого повідомлення про злочин в Реєстр кримінальних проваджень.

Куди не подайся, в кожному віконці побачиш людей, таких, як ти самий. То ж, про які гарантії може йтися?

Може, для когось це буде секретом, але законодавство про адвокатуру навпаки забороняє адвокатам давати клієнту запевнення і гарантії стосовно реального результату виконання доручення, прямо або опосередковано сприяти формуванню у нього необґрунтованих надій, а також уявлення, що адвокат може вплинути на результат іншими засобами, окрім сумлінного виконання своїх професійних обов’язків (читай Правила адвокатської етики).

То ж єдине, що може гарантувати адвокат, як би йому не хотілося укласти договір з клієнтом, це свою власну добросовісність та професійний підхід до справи клієнта. Але такі гарантії забезпечуються виключно репутацією.

 

 

2021-06-25T09:17:52+03:00
Call Now Button