fbpx

Боротьба з колекторами: юридичні поради

Команда Жованник і партнериВ Україні у 2021 році набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». До цього час як такий закон про колекторів не існував – завдяки схваленому документу в країні вперше з’явилося чітке законодавче регулювання роботи таких компаній. Цей документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів. У законі чітко прописано правила поведінки як для кредиторів, так і для колекторів під час врегулювання проблемної заборгованості.

Основна функція колекторів – стягнення боргів з боржників. Також вони можуть надавати послуги відповідним кредиторам – тоді колектор виступає посередником між кредитором і боржником (простіше кажучи, колектор набуває статусу кредитора).

Перша порада позичальнику – слід добре вичитати умови, за якими складено кредитний договір. Коли так склалось і почали тиснути колектори, треба пам’ятати, що збирати приватну інформацію про людину без її згоди – всупереч закону.

Є лише один законний метод стягнення боргу – це звернення до суду. Колекторський бізнес побудований таким чином, що в хід проти боржника йдуть методи залякування, психологічного тиску, іноді навіть всупереч закону можуть фальсифікувати документи. Людина у стресі під тиском нерідко погоджується заплатити гроші, які вимагають, аби тільки її залишили у спокої. У такому випадку правова допомога позичальнику просто необхідна.

Яка може бути протидія колекторам? Існує низка рекомендацій, як повинен поводити себе боржник у таких випадках:

  1. Не піддаватися на маніпуляції колекторів. Краще взагалі не відповідати на дзвінки колекторів. У випадку, якщо вони прийшли додому, сказати непроханим гостям, щоб вони назвали себе, показали документи.
  2. Ваше право – ні про що не говорити з колекторами. Не відповідайте на питання про ваш майновий стан чи будь-яку вашу діяльність.
  3. Не треба жодним чином не реагувати на їх питання чи залякування. Негайно повідомити про цей візит свого адвоката, щоб надав фахові поради.
  4. Якщо незаконні вимоги будуть повторюватись чи нестимуть моральну або фізичну загрозу – треба звернутися до правоохоронних органів з заявою про цей тиск. Варто у будь-який спосіб збирати інформацію, зокрема, зберігати повідомлення чи фіксувати дзвінки, щоб надати поліції докази залякування або інших правопорушень щодо боржника.
  5. Варто знати: на допомогу можуть прийти професійні антиколектори. Антиколектор – це юрист, який спеціалізується на кредитному праві. Попит на послуги антиколектора зростає – такі фахівці зможуть захистити інтереси позичальника, щоб вберегти його спокій.

Адвокатське об’єднання «Жованник і партнери» – це юридична допомога та правові рекомендації тим, хто не знає як самостійно протидіяти недобросовісним колекторським компаніям.

2021-07-02T16:44:32+03:00
Call Now Button